Periyodik bakım

Periyodik bakım

Periyodik bakım

Yılda bir kez de olsa hepimizin arabasının bakımını yaptırma gibi bir görevi olur. Harcadığımız para ve zaman tamamen otomobillerimizin yüksek performanslı, düzgün ve sağlıklı bir biçimde çalışması içindir. Periyodik bakımları aksatmamamızda fayda var diyoruz ama neden bakım yaptırdığımız periyodik bakımlarda genel olarak hangi işlemlerin yapılması gerektiği konularını biraz daha detaylı açıklayalım.

Beklenmedik arızaları ve bunlara bağlı servis masraflarını minimuma indirmek,

Önceden periyodik bakım yaptırarak, hesapta olmayan aracın serviste kalma süresince araçsız kalmayı engellemek,

Bakımı yaptırılmış bir araç sayesinde güvenli, düzgün ve sağlıklı bir yolculuk sağlamak,

Aracınızda yüksek performans ve düşüş yakıt sarfiyatı sağlamak,

Peki, aracınızda periyodik bakımlarda yapılması gerekli olan bakım ve kontroller nelerdir?

Lastik havasının kontrolü, kontak açıldıktan sonra ekran lambalarının kontrolü, araç aynalarının kontrolleri, farların ve elektrikli aksamın kontrolü, havalandırma mazgallarının kontrolü, motor yağı kontrolü, hidrolik yağı kontrolü, diğer sıvı seviyelerinin kontrolü(radyatör suyu, silecek suyu vb.),akü kontrolü , yakıt filtresi, hava filtresi, polen filtresi vb. filtrelerin bakımı, araç fren baskı balata gibi parçaların bakımları yapılması gerekmektedir.

Randevu Al Whatsapp
Logo

VOLKSWAGEN YOL YARDIM

Volkswagen Yol Yardım, yolda karşılaşabileceğiniz her türlü olumsuzlukta 7 gün, 24 saat, Türkiye'nin neresinde olursanız olun yardımınıza koşar. Volkswagen Yol Yardım, çekici, acil servis, onarım sırasında mobilite ve konaklama hizmetlerini içeren ve tüm Volkswagen sahiplerinin faydalanabildiği bir hizmet paketidir. Kaza, arıza, lastik veya akü değişimi… İhtiyacınız ne olursa olsun Volkswagen Yol Yardım’ın 444 8924 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve bu ayrıcalıklı hizmet paketinden faydalanabilirsiniz. Unutmayın, Volkswagen'iniz varsa yolunuz hep açık.